صفحه اصلی / اطلاعات عمومی / آموزش دریافت رمز یکبار مصرف بانک رفاه

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف بانک رفاه

در این مطلب شما عزیزان را با رمز پویا بانک رفاه آشنا می کنیم و نحوه دریافت آن را به شما آموزش می دهیم. رمز دوم  پویا بانک رفاه را می توانید به کمک یک اپلیکیشن موبایلی دریافت کنید. این اپلیکیشن روی همه انواع موبایل شامل Andriod, ios و java قابل نصب است. شما می توانید با مراجعه به بانک رفاه شماره فعالسازی و شماره سریال اپلیکیشن رمز دوم را دریافت نمایید.

رمز یکبار مصرف چیست؟

همانطور که می دانید رمز دوم اینترنتی بانکها، جهت خرید اینترنتی انواع کالا و خدمات کاربرد دارد. در خرید اینترنتی پس از اینکه شماره کارت بانکی را وارد می کنید، رمز دوم اینترنتی از شما درخواست می شود. رمز دوم اینترنتی بانک رفاه، حداقل پنج رقمی است. از ابتدای خرداد رمز یکبار مصرف، جایگزین رمز دوم اینترنتی شده است. مزیت این رمز این است که مدت اعتبار آن فقط شصت ثانیه است و از لحاظ امنیتی شما نگران از دست دادن وجه حساب بانکی تان از طریق کلاهبرداری اینترنتی نیستید. بنابراین شما از این پس می توانید،هنگام هر خرید اینترنتی، رمز پویا را از طریق اپلیکیشن موبایلی دریافت کنید و پس از خریدتان، رمز دیگر اعتبار ندارد. در هر خرید اینترنتی می توانید رمز جدید دریافت کنید.

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف بانک رفاه

رمز دوم یکبار مصرف بانک رفاه حداقل هفت رقمی است. همچنین مدت اعتبار رمز یکبار مصرف شصت ثانیه است و باید در طول شصت ثانیه از آن استفاده کنید. در غیر این صورت اعتبار آن تمام  می شود و باید رمز یکبار مصرف دیگری از اپلیکیشن موبایلی دریافت کنید. برای دریافت رمز پویا بانک رفاه کافی است اپلیکیشن آن را روی موبایل خود دانلود کنید و در هر خرید اینترنتی رمز یکبار مصرف دریافت کرده و از آن استفاده کنید.

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف بانک رفاه

نحوه دریافت رمز یکبار مصرف بانک رفاه:

جهت فعالسازی دریافت رمز دوم باید به یکی از شعب بانک رفاه مراجعه کنید. بانک رفاه اپلیکیشن موبایلی جهت دریافت رمز پویا ارائه کرده است. این اپلیکیشن برای موبایلهای غیر هوشمند نیز قابل استفاده است. قبل از اینکه اپلیکیشن دریافت رمز دوم پویا را دانلود کنید به یکی از شعب بانک رفاه مراجعه کنید و فرم فعالسازی رمز دوم را تکمیل کنید. بانک دو کد به شما ارائه می کند. کد اول، شماره سریال و کد دوم، کد فعالسازی است. حال می توانید در منزل و یا هر جای دیگر از طریق اینترنت، اپلیکیشن دریافت رمز یکبار مصرف بانک رفاه را دانلود کنید و با استفاده از کدهایی که از بانک رفاه دریافت کرده اید، اپلیکیشن را فعال کنید.

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف بانک رفاه

پس از اینکه اپلیکیشن رمزساز بانک رفاه را دانلود کردید، تاریخ و ساعت گوشیتان را تنظیم کنید. اگر این تنظیم را انجام ندهید، اجرای اپلیکیشن با مشکل روبرو می شود. دو راه جهت فعالسازی اپلیکیشن رمزساز در اختیار شماست. روش اول این است که به کمک QR CODE بارکد دریافتی از شعبه را اسکن کنید. روش دوم نیز این است که کد فعالسازی و شماره سریال رمز دوم بانک رفاه را به صورت دستی وارد اپلیکیشن رمزساز کنید. پس از اینکار شما باید یک رمز داخلی با حداقل شش کاراکتر برای اپلیکیشن رمزساز تعیین کنید. این رمز برای این است که فقط خودتان بتوانید بوسیله آن وارد اپلیکیشن شوید و شخص دیگری نتواند وارد آن شود.

آموزش دریافت رمز یکبار مصرف بانک رفاه

رمز پویا بانک رفاه امکان جدیدی است که در ایجاد امنیت در خریدهای اینترنتی عاملی موثر است. طبق اعلام پلیس فتا، سال ۱۳۹۷ حدود بیست و پنج هزار پرونده برداشت غیر مجاز اینترنتی رخ داده است که با استفاده از رمز پویا بانکی تعداد این برداشتهای غیرمجاز بسیار کاهش می یابد. به همین دلیل از خرداد ۹۸ رمز دوم پویا بجای رمز دوم اینترنتی مورد استفاده قرار گرفته است. از ابتدای دی ماه سال جاری استفاده از رمز پویا، در همه تراکنشهای بانکی که غیرحضوری انجام می شود، الزامی است.

منبع : آرگا


Source link

این مطالب را نیز ببینید!

زندگینامه حضرت عیسی (ع) و آشنایی با معجزه ها و نحوه عروج وی

زندگینامه حضرت عیسی (ع) و آشنایی با معجزه ها و نحوه عروج وی

حضرت عیسی(ع) چهارمین پیامبر الوالعزم است که در زندگی ایشان حوادث گوناگون و اتفاقات آموزنده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *